Вячеслав Гавриленко, генеральний директор компанії ARX Life, заступник Голови правління страхової компанії ARX
ОСЦПВ, чи Автоцивілка — це обов’язковий вид автострахування, мати його за законом України треба кожному власнику авто. За допомогою цього поліса страхується відповідальність водія за шкоду, яку може бути завдано іншим учасникам дорожнього руху (третім особам) у результаті ДТП.
Розбираємося, які особливості є при виплатах страхових відшкодувань за цим полісом.
ДТП — це доро́жньо-тра́нспортна пригода, внаслідок якої завдано шкоди здоров’ю людей або матеріальну шкоду.
Саме ДТП вважається найбільшим ризиком на дорогах.
Страхові компанії визначають розмір завданих збитків майну та шкоди життю та здоров’ю потерпілих при ДТП згідно зі ст. 23 – ст. 31 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004 р., № 1961-IV (зі змінами та доповненнями)
Щоб отримати виплату в строк необхідно обов'язково дотримуватися всіх правил подання документів, про які ми розповімо нижче
У зв’язку з тим, що поліс ОСЦПВ призначений для відшкодування збитків, які водій може заподіяти життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб у разі ДТП, сам винуватець ДТП не отримує компенсацію на ремонт власного автомобіля або на відновлення власного здоров’я.
Згідно з законом протягом 10 робочих днів з моменту отримання заяви про настання страхового випадку страхова компанія зобов’язана направити на місце ДТП та/або місцеперебування пошкодженого ТЗ свого представника (експерта) для визначення причин страхового випадку та розміру збитків. Якщо ж у визначений строк представник страхової компанії не з’явився, потерпілий має право самостійно обрати експерта, який визначить розмір збитків.
Наразі законодавчо встановлені такі ліміти відповідальності:
При розрахунку страхової виплати страхова компанія обов’язково враховує експлуатаційний знос ТЗ. Він залежить, зокрема, від таких параметрів транспортного засобу:
Знос застосовується виключно до вартості запасних частин, що підлягають заміні. Також із суми страхової виплати cтраховиком буде утримано розмір франшизи (частини збитків, що не відшкодовується страховою компанією), якщо його вказано у страховому полісі винуватця ДТП.
Якщо суми страхової виплати виявиться недостатньо для ремонту ТЗ потерпілої сторони, винуватець ДТП має компенсувати недостачу самостійно.
Щоб отримати відшкодування, дуже важливо робити все правильно та у строк. Надаємо покрокову інструкцію:
1) Водій, який причетний до ДТП, зобов’язаний не пізніше 3-ох робочих днів з дня настання ДТП звернутись до страхової компанії з заявою про настання страхової події.
2) Для отримання страхової виплати постраждала особа протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає у страхову компанію заяву на страхове відшкодування.
До цієї заяви також додається ряд необхідних для виплати документів:
Також варто пам’ятати, що існують ситуації, коли страхова компанія на законних підставах має право відмовити у страховій виплаті. До таких можна віднести, наприклад:
Якщо у водія, який вчинив ДТП, відсутній поліс ОСЦПВ, виплату страхового відшкодування бере на себе Моторне (транспортне) страхове бюро України. Для цього потерпілій стороні необхідно звернутися до цієї установи з відповідною заявою.
Якщо ви все ж бажаєте мати додатковий захист для свого авто, варто придбати продукт МініКАСКО.
Основний ризик за цим полісом — саме ДТП з будь-якої причини. Це економне КАСКО, вартість поліса стартує від 1175 грн. Сума покриття при цьому від 50 до 250 000 грн.
Цей пакет можна придбати окремо, без будь-якого іншого КАСКО. Придбати договір можна дистанційно з допомогою менеджера страхової компанії або працівника контакт-центру ARX. Обмежень за строком експлуатації авто також немає. Цей поліс діє на території України.
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найкраще.
Лише раз на тиждень!
Коментарі відсутні