Вячеслав Гавриленко, генеральний директор компанії ARX Life, заступник Голови правління страхової компанії ARX
Відсутність страхового поліса не є перепоною для отримання компенсації. Якщо ви потрапили в ДТП та з’ясувалося, що винуватець не має поліса обов’язкового страхування (ОСЦПВ), це може викликати чимало запитань та хвилювань. Проте Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) пропонує можливість отримання компенсації за такими випадками.
Припустимо, що ви потрапили у ДТП і дізнаєтеся, що у винуватця немає страховки.
Необхідно зробити наступні кроки:
Після направлення Повідомлення про ДТП слід зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП до тих пір, поки його не огляне призначений МТСБУ представник (працівник, аварійний комісар або експерт). Також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна (транспортних засобів).
Зразок Повідомлення про ДТП можна знайти на офіційному сайті МТСБУ.
На першому етапі варто подбати про наявність всіх необхідних паперів. Це вбереже вас від зайвих рухів та відмов.
Для подання заявки необхідно зібрати наступний пакет документів:
Наступним етапом є безпосередньо подання заяви. Сучасні технології значно розширюють можливості.
Подати заяву МТСБУ можна кількома способами:
На останньому етапі починається безпосередньо розгляд наданої заяви. Одразу після подачі документів МТСБУ реєструє вашу справу та починає перевірку. Термін розгляду справи може варіюватися, але зазвичай триває до 90 днів.
При поданні заяви можуть виникати певні складнощі. Частіше за все вони пов'язані з помилками. Але за умови, що позивач має юридичні підстави для отримання виплат, вони не можуть призвести до відмови у відшкодуванні збитків. Проте помилкові дані сильно затримують процедуру.
Потенційні труднощі:
Поради для прискорення процесу:
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете мінімізувати стрес та швидше отримати належну компенсацію. А винуватець ДТП штраф за відсутність страхового поліса.
Так, це можливо. У такому разі МТСБУ здійснює регламентну виплату. Повідомлення про ДТП подається до МТСБУ в письмовому вигляді за формою, яку можна знайти на офіційному сайті МТСБУ. Після цього потерпілий отримує лист від МТСБУ про порядок врегулювання претензії із переліком необхідних документів.
Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання Повідомлення про ДТП подає до МТСБУ) заяву про страхове відшкодування. Зробити це можна на офіційному сайті МТСБУ.
Іноді, навіть звернувшись до МТСБУ, постраждалий може не отримати компенсацію. Причини можуть бути різними: від відмови через брак доказів до затримки виплат, які можуть тягнутися роками. Якщо у винуватця ДТП немає страховки, звернення до МТСБУ не допомогло, не варто опускати руки. У таких випадках є сенс скористатися правом звернення до суду.
У яких випадках звертатися до суду:
Перш ніж подавати позов, важливо підготуватися. Зберіть максимум доказів, адже в суді вони стануть основою вашої перемоги.
Що знадобиться:
Перш за все варто звернутися до юридичної контори. Кваліфікований юрист допоможе правильно оформити позов, зменшити ризики та збільшити шанси на позитивне рішення.
Наступним кроком є складання позовної заяви. Там потрібно вказати:
Подати заяву ви можете особисто або через електронний кабінет судових послуг. Не забудьте сплатити судовий збір — це обов’язкова умова.
Суд може тривати від кількох місяців до року, залежно від складності справи. Зазвичай процес включає:
Якщо рішення на вашу користь, наступний крок — його виконання. У разі відмови опонента добровільно виплачувати компенсацію, рішення можна передати до виконавчої служби.
Перед підписанням угоди зверніть увагу на умови поліса, включаючи виключення та обмеження в покритті. Будьте впевнені, що розумієте всі умови договору. Саме погане знання умов найчастіше викликає непорозуміння під час врегулювання страхових випадків. Також періодично перевіряйте свій поліс і оновлюйте його, якщо це необхідно.
Тож, підсумуємо - надійний страховий поліс захищає як вас, так і інших учасників дорожнього руху. У разі аварії ви будете впевнені, що збитки іншій стороні будуть відшкодовані, що зменшить фінансовий та психологічний тиск. Якщо усі учасники дорожнього руху будуть мати поліси надійних страхових, які виконують свої обов’язки, можна буде уникнути багатьох непорозумінь та судових позивів.
Безпека на дорозі починається з Автоцивілкою від ARX!
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найкраще.
Лише раз на тиждень!
Коментарі відсутні