Вячеслав Гавриленко, генеральний директор компанії ARX Life, заступник Голови правління страхової компанії ARX
Опинившись на авто за кордоном, слід пам'ятати, що для безпроблемної їзди необхідно мати спеціальний страховий поліс "Зелена карта"
Докладно розповідаємо, що це за страховка і навіщо вона потрібна.
"Зелена картка" - це міжнародний страховий поліс автоцивільної відповідальності. За наявності цього поліса при ДТП відшкодовується збиток стороні, що потерпіла. Принцип дії такий самий, як у "Автоцивілці" - поліс дозволяє уникнути штрафів та значних фінансових витрат у разі ДТП у чужій країні.
Свою назву поліс отримав через колір паперу, на якому він був надрукований. Зараз, звичайно, поліс друкується на звичайному папері, проте назва прижилася. Дуже часто можна почути також назву Грін карта (від англійської Green card), green – зелений.
Їздити за кордоном машиною без «Зеленої каркти» не можна — сплатите значні штрафи, плюс ремонт машини власним коштом, а за кордоном це дуже дорого.
Суть цього страхування така сама, як і в "Автоцивілці" - страхова компанія відшкодовує збитки, які може завдати за кордоном автотранспортний засоб, зареєстрований в Україні. Необхідно пам'ятати, що покриваються збитки, завдані третім особам за кордоном, але покриття не поширюються на винуватця ДТП. Це означає, що якщо ви зачепите чиюсь машину за кордоном, страхова виплачуватиме гроші саме другому учаснику ДТП, а не вам.
Дія страховки "Зелена картка" включає 48 країн. У кожній країні уряд офіційно визнає єдину організацію, створену страховиками як Національне моторне страхове бюро. Лише страховики, які є членами такого Бюро, можуть продавати поліси "Зелена картка". В Україні такою організацією є Моторне (транспортне) страхове бюро (МТСБУ).
З 42 членів МТСБУ лише 11 компаній мають право укладати міжнародні договори автострахування. Для цього вони вносять до гарантійного фонду бюро EUR 1 млн, який є резервом для можливих оперативних виплат клієнтам. Тому обирати поліс потрібно у надійних компаній, список яких можна знайти на офіційному сайті МТСБУ.
Розмір відшкодування "Зеленої картки" залежить від умов, визначених законодавством країни. У кожної держави встановлено певні ліміти зі страхових виплат, відповідно до них встановлюється сума компенсації.
Договір "Зелена карта" укладається від 15 днів до 1 року. Купити "Зелену карту" можна як за кордоном, так і в Україні. Але за кордоном коштуватиме це буде дорожче. Наприклад, у Польщі "Зелена карта" коштує 40 євро за 1 місяць. У Німеччині ціна поліса на 12 місяців стартує від 900 євро, на місяць від 150 євро.
В Україні ціна нижча. Наприклад, страхова ARX пропонує поліс за 30 євро за 1 місяць, 170 євро за 12 місяців.
Клієнти можуть купувати «Зелену картку» онлайн, що, звичайно, дуже зручно, оскільки не треба нікуди спеціально їхати. Страховка надходить на електронну пошту. Але по можливості необхідно роздрукувати поліс, бо кожна країна має свої вимоги, і хтось може відмовитися приймати тільки електронну форму.
Якщо ДТП за кордоном все-таки сталося, то треба пам’ятати про такий корисний інструмент, як Європротокол, та діяти за таким алгоритмом:
У разі відсутності в іноземного водія-винуватця страхового покриття на дату ДТП, або ж якщо ДТП сталося за участю водіїв з різних країн на території третьої країни, слід звернутися безпосередньо до національного Бюро країни ДТП.
Процедура складення Європротоколу та умови виплати страхового відшкодування встановлюються відповідно до вимог, що діють в країні настання ДТП.
Висновки
Приймаючи рішення про виїзд за кордон на своєму авто, краще одразу подбати про власну безпеку та оформити страховку «Зелена карта» в Україні. Це буде практичніше та дешевше.
Їхати без «Зеленої карти» не можна — заплатіть великі штрафи та дуже суттєві суми, якщо таки станеться ДТП.
Купувати поліс найкраще онлайн. У цьому треба пам'ятати, що з додаткової гарантії необхідно його роздрукувати.
Також необхідно мати під рукою всі страхові контакти та пам'ятати про те, що при виникненні ДТП дуже корисним інструментом є Європротокол.
Придбати «Зелену карту» від ARX можна протягом декількох хвилин тут.
Безпечних подорожей та бережіть себе!
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найкраще.
Лише раз на тиждень!
Коментарі відсутні