Вячеслав Гавриленко, генеральний директор компанії ARX Life, заступник Голови правління страхової компанії ARX
Незалежно від того, чи ви їдете до Європи у відпустку, чи у справах, відповідь на це питання - безперечно, так. Туристична страховка обов’язкова.
Це, по перше, питання вашої безпеки. Якщо щось трапиться за кордоном зі здоров’ям, доведеться пережити чимало неприємних та стресових хвилин. Адже багатьом українцям вже відомо, що медичні послуги у Європі вкрай важко отримати швидко та якісно.
По друге, страховий поліс- гарантія того, що ви не понесете зайвих фінансових витрат. Бо звертання до лікаря з кордоном коштує чимало, набагато більше, ніж вартість страховки.
Також прикордонники будь -якої європейської держави мають право уточнити наявність страхового поліса, тож краще його мати, щоб не відповідати на незручні питання.
Існує декілька видів туристичних програм. Традиційно у компаній є базовий пакет, який покриває необхідні опції. В ARX це:
Компанія також пропонує безкоштовну дистанційну консультацію, якщо є потреба проконсультуватися з лікарем з України.
Крім базового пакета, страхові компанії пропонують розширене покриття. В ARX це програми Оптимальна та Преміальна, які мають додаткові опції, наприклад, організацію альтернативної медичної думки (якщо ви не зовсім задоволені візитом до лікаря та хочете отримати консультацію іншого спеціаліста.)
Розширені страхові пакети також включають послуги, не пов’язані з медичним обслуговуванням. Дуже популярними є опції відшкодування втрати багажу або затримки рейсу, в ARX можна знайти обидві.
Щоб обрати правильно страховку, ви маєте розуміти усі нюанси . По перше, суму покриття. Сума покриття у Європі становить від 30 000 € до 50 000 €. Треба уважно ознайомитися з усіма наявними пакетами компанії, щоб точно розуміти, що пропонується, і що вам може знадобитися.
Далі, якщо ви плануєте активний відпочинок — займатися спортом, як от дайвингом або катанням на квадроциклах, потрібно впевнитися, що ваш поліс покриває такі ризики (бо базова програма може їх не покривати). Краще відразу озвучити страховій компанії, яким саме видом спорту ви збираєтеся зайнятися, оскільки, якщо турист не зазначив тип активного відпочинку в медичному страховому туристичному полісі, при отриманні травми страхова відмовить йому в компенсації.
Крім того, ви повинні знати, як максимально швидко зв’язатися з асистансом - партнером страхової компанії, яка і буде опікуватися вами за кордоном. Усі контакти повинні бути під рукою.
Якщо за кордоном трапилися проблеми зі здоров’ям, тобто, настав страховий випадок, треба зателефонувати за номером телефону, який вказаний в страховці, або відправити мейл. Спеціаліст компанії-асистанса покроково розкаже, що робити та куди звертатися.
Якщо ви вчасно звернулися, маючи поліс, всі послуги для вас є безкоштовними. Але іноді трапляється так, що, маючи поліс, ви самі сплатили послуги. У такому випадку страхова має відшкодувати вам витрати, за умови того, що ви правильно надали усі документи.
Наприклад в ARX, щоб отримати компенсацію після повернення, треба мати такі документи:
Цей перелік у багатьох компаній не фінальний, можуть запросити і інші необхідні документи, пов’язані із хворобою або зі страховим випадком. Тож обов’язково зберігайте всі папери, які будуть видані вам за кордоном.
Зазвичай, проблеми виникають, коли ви неуважно читали договір і не зрозуміли, що є певні обмеження.
Тому зверніть увагу на розділ «Виключення зі страхування» та уважно прочитайте саме наповнення ризиків, які входять в програму, чи немає там франшизи або інших виключень.
У більшості полісів є обмеження на покриття випадків, пов'язаних з лікуванням хронічних захворювань, зокрема онкології, діабету, гепатитів, туберкульозу і ряду інших системних захворювань. У списку винятків також вакцинація і різні профілактичні процедури, а також травми в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.
Все це прописано у полісі, тому, будь ласка, читайте усю інформацію до кінця.
Кращу всього робити це онлайн. В ARX весь процес займе 5 хвилин. Поліс можна купити, навіть якщо ви вже знаходитися за кордоном. Якщо є потреба подорожувати частіше, можна придбати поліс на цілий рік. З полісом ви будете впевнені, що отримаєте вчасно допомогу, альтернативну медичну думку та при потребі спеціалісти знайдуть для вас аналоги українських ліків.
Отже, відправляючись у Європу у на відпочинок або у справах, пам’ятайте, що туристичний поліс — це медична допомога за кордоном, тож треба уважно ставитися до його придбання.
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найкраще.
Лише раз на тиждень!
Коментарі відсутні